Aktualności winiarskie

Aktualności

Image

Marani organizuje degustacje win Masterclass dla studentów

01 czerwca 2013 Marani było gospodarzem degustacji win klasy masterclass w swojej siedzibie.

Degustacjia win klasy masterclass było wszechstronnym wydarzeniem, w czasie którego studenci mieli okazję otrzymać wyczerpujące informacje na temat sztuki degustowania wina. Analizowano kilka win na podstawie zapachu, wyglądu i smaku, oceniając jakie cechy wyróżniają je na tle innych. Masterclass było prowadzone przez profesjonalistów pracujących w Dziale Kontroli Jakości Win Marani.

W tegorocznej degustacji win klasy masterclass brało udział 6 studentów z Uniwersytetu Stanowego w Telavi, z Wydziału Technologii Żywienia. Oprócz próbowania win Marani klasy masterclass, studenci zapoznali się z podstawowymi założeniami firmy i odbyli serię dyskusji o specyfice gruzińskiego wina w ogóle.

Sopho Sikhuashvili, student II roku Technologii Żywienia stwierdził: “Jestem pod wielkim wrażeniem. Czuję się tak, jakbym dopiero dzisiaj odkrył fenomen wina. Będę szczęśliwy, jeśli kiedykolwiek będę mógł uczestniczyć ponownie w podobnym wydarzeniu w firmie Marani”.

“Piąty rok uczę się wina i dopiero dzisiaj miałem szansę wziąć udział w profesjonalnie przeprowadzonej degustacji win klasy masterclass. Dzisiejsze doświadczenie jest zarówno ważne jak i przyjemne”, stwierdził Lasha Gegechkori, I rok Technologii Żywności mistrz.

Ta tradycja została ustawiona w Marani w tym roku i będzie powtarzana regularnie w przyszłości.