Aktualności winiarskie

Aktualności

Image

Dzień otwarty 2013

17 - 19 październik 2013. Bergamo, Włochy – Kondoli Vineyards Saperavi-Merlot 2010 zdobyło złoto i specjalną nagrodę Press Prize na 9 Międzynarodowym Konkursie “Emozioni dal Mondo Merlot e Cabernet Insieme”, gdzie 209 próbek wina z 17 krajów było badanych przez 7 komitetów sędziowskich, składających się z 81 sędziów pochodzących z 27 krajów. W skład komitetów wchodzili technicy, dziennikarze i zwykli konsumenci.
Mówiąc o wynikach sesji degustacyjnej Sergio Cantoni, Dyrektor Konkursu, powiedział: "Poziom próbek po raz kolejny był bardzo wysoki. OIV (Międzynarodowe Biuro Winorośli i Wina) stwierdza, że zaledwie 30% z wszystkich zgłoszonych próbek biorących udział w konkursie może zostać nagrodzone.
W tym roku musieliśmy się zatrzymać na poziomie 87/100 pkt. Regulamin konkursu stanowi, że do osiągnięcia złotego medalu próbka powinna otrzymać 85/100 pkt. Zatrzymując się na 87pkt ze 100 przyznaliśmy wyłącznie złote medale. To świetny wynik!"
Zgodnie z regulaminem konkursu tylko wina produkowane ze szczepów Merlot lub Cabernet Sovennion mogły wziąc udział w konkursie. JSC Telavi Wine Cellar (Marani) wystawiła Kondoli Vineyards Saperavi-Merlot 2010, które otrzymało złoto i specjalną nagrodę Press Prize.
Jest to kolejny wielki sukces win Marani na rynku europejskim, jednocześnie zwraca uwagę ogromny potencjał gruzińskich win w ogóle.