~ O winiarni ~

Winiarnia

Nieustanne dążenie do doskonałości naszej winiarni jest przesłaniem naszej firmy od momentu jej założenia, aż po dzień dzisiejszy.


Historia Winiarni

W samym sercu doliny rzeki Alazani położone jest największe i najważniejsze miasto regionu Kacheti - Telawi.


Winnice

Szczególnym powodem do dumy Telawskiej piwnicy win są nasze historyczne winnice w KONDOLI.


Winiarze

Nawet najdłużej istniejąca winiarnia, wyposarzona w najnowszą technologię byłaby niczym bez ludzi, których pasją jest wino.


Winiarnia - W winnicy Marani

Nieustanne dążenie do doskonałości naszej winiarni jest przesłaniem naszej firmy od momentu jej założenia, aż po dzień dzisiejszy. Zastosowaliśmy nowoczesne technologie, włączając w to izotermiczne kadzie z nierdzewnej stali, prasy pneumatyczne, pompy z delikatnym mechanizmem przepompowywania i system kontroli temperatury. Beczki dębowe sąsiadują tu z tradycyjnymi amforami glinianymi – KWEWRI , zakopanymi w ziemi piwnicy, którą my nazywamy „Marani”.

Świeżo zebrane winogrona trafiają do winiarni, gdzie znajdują się także pomieszczenia przeznaczone do filtracji oraz stabilizacji win. W części zachodniej winiarni znajduje się pomieszczenie do fermentacji oraz dojrzewania win. Tutaj też przechowuje się beczki dębowe. Na zewnątrz, znajdują się kadzie z nierdzewnej stali przeznaczone do fermentacji i maceracji win czerwonych. W okresie zimowym, kiedy temperatury są niskie, wszystkie te kadzię są wykorzystywane do stabilizacji i przechowywania wina. We wschodniej części winiarni znajdują się pomieszczenia do butelkowania i przechowywania wina w izotermicznych kadziach z nierdzewnej stali, pozwalających kontrolować temperaturę win podczas upalnych pór roku. Niedawno ukończyliśmy budowę nowej dwupiętrowej piwnicy. Część frontowa nowego budynku to recepcja. Kolejne pomieszczenia to miejsca, gdzie czerwone i białe wino będzie dojrzewać w odpowiedniej wilgotności powietrza i stałej temperaturze. Obok nowego budynku leży stara, historyczna piwnica Marani. Znajdują się tam również biura, niewielka winnica oraz ogród roślin wiecznie zielonych, gdzie każdy może spacerować i podziwiać wszystkie bogactwa doliny rzeki Alazani.

Historia winiarni

W samym sercu doliny rzeki Alazani położone jest największe i najważniejsze miasto regionu Kacheti - Telawi. Właśnie tutaj w 1915 roku została założona „Telawska piwnica win”.

Przez blisko sto lat łączymy innowacje technologiczne z naszą historią i zostajemy wierni dawnym tradycjom kachetyńskiego wyrobu win, jednocześnie dostosowujemy się do nowoczesnych metod produkcji wina. Dzięki temu znajdujemy klucz do serc najbardziej wymagających smakoszy na całym świecie. Nasze wina odzwierciedlają samoistność i różnorodność gruzińskich win, podkreślają wszystko co najlepsze wśród wielu gruzińskich odmian winorośli pochodzących z tej unikatowej ziemi.

W bajkowej dolinie rzeki Alazani, rozciągającej się na 110 km z północnego zachodu na południowy wschód od pasma Dużego Kaukazu aż do grzbietu Cyw-Gomborskiego, znajduje się urodzajny region - Kakheti, znany ze swoich starych tradycji wyrobu wysokiej jakości win. Kakheti jest największym winiarskim regionem gruzji. 22,5 tys. hektarów winnic, położonych jest na wysokości 250 - 650 m nad poziomem morza, są one równo podzielone na uprawę czerwonych i białych odmian winogron.

Region ten historycznie dzieli się na siedem najważniejszych mikroregionów dla win o zastrzeżonym nazewnictwie miejsca pochodzenia upraw winorośli. Prawy brzeg rzeki Alazani zajmują mikroregiony „Tsinandali”, „Vazisubani”, „Akhasheni” i „Mukuzani”, a mikroregiony „Napareuli”, „Kvareli” i „Kindzmarauli” są położone przy malowniczym podnóżu Dużego Kaukazu, na lewym brzegu rzeki Alazani. Tutaj rodzą się wyborne wina czerwone i białe, wytrawne i półsłodkie ze złożonym bukietem i niepowtarzalnym smakiem, które zyskują uznanie na całym świecie.

Winnice

Szczególnym powodem do dumy Telawskiej Piwnicy Win są nasze historyczne winnice w KONDOLI. Wielki bibliograf Wachuszti Batoniszwili, w swojej książce „Życie Gruzji”, opublikowanej w 1742 roku, wspominał o winoroślach z Kondoli jako źródle szlachetnych win. Od trzech stuleci stanowią one wzorzec jakości, oferując wszystko co najlepsze w regionie Kakheti.

Dominują tutaj aluwialne, gliniasto-kamieniste grunty osadzone na wapiennej skale. Klimat panuje tu zmienny - od wilgotnego podzwrotnikowego do kontynentalnego. Jest on uwarunkowany przez wpływ gór Wielkiego Kaukazu z lewego brzegu rzeki Alazani oraz łańcucha gór Cyw-Gombori. Zimne powietrze spływające z lodowców Kaukazu do doliny kształtuje mikroklimat otoczenia, który sprzyja uprawie winorośli. Duże różnice temperatur między dniem a nocą zapewniają idealne warunki dla dojrzewania winogron.

70% z 240 hektarów winnic KONDOLI przeznaczone jest na uprawę czerwonych winogron. W winnicy KONDOLI uprawiane są przede wszystkim autochtoniczne gruzińskie odmiany takie jak: Saperavi, Rkatsiteli, Mtsvane, Kisi, Aleksandreuli. Niewielki obszar upraw poświęcony jest również międzynarodowym odmianom, np. Cabernet Sauvignon, Merlot, Malbec, Chardonnay, Riesling.

W drugiej winnicy (30,5 ha), znajdującej się w samym sercu słynnego mikroregionu «Kindzmarauli», na lewym brzegu rzeki Alazani, posadzone zostało wyłącznie Saperavi. Jeszcze jedną niewielką winnicę posiadamy w mikroregionie Napareuli.

Forma przycinania winorośli jest tradycyjna dla regionu Kakheti, jest to dwuramienna forma Guyota i kordon poziomy. Gęstość sadzenia winorośli wynosi 2400-3400 krzewów na hektar. Wydajność zbiorów nie przekracza 9 ton z hektara dla standardowych win.

Wina tworzymy
z pasją.

W Marani nieustannie dążymy do podniesienia jakości, tak produkowanych win, jak i zarządzania winnicami. Każdego roku eksperymentujemy z różnymi technikami:  1. poziomem dojrzałości winogron
  2. temperaturą fermentacji
  3. czasem maceracji...


- efektem tych działań jest konsekwentne podnoszenie jakości wina, jednocześnie nasze najlepsze wina nadal są wykonane w tradycyjnych gruzińskich naczyniach glinianych, KVEVRI 

Winiarze

Raphael Genot

Zakontraktowany winiarz na st. konsultant

Raphael dołączył do naszych winiarzy w 2005 roku, wnosząc wiedzę i doświadczenie zawodowe zdobywane przez lata we Francji, Hiszpanii i Australii. Okres przejściowy, w trakcie którego zapoznał się ze specyfiką lokalnych szczepów i gruzińskich metod produkcji wina, się zakończył...

Więcej...

Beqa Sozashvili

Szef winiarzy w firmie Marani

Beqa Sozashvili rozpoczął pracę w MARANI zaraz po ukończeniu szkoły średniej. Zajmował dosłownie wszystkie stanowiska w winnicy, od pomocnika w winiarni po szefa winiarzy. Studiował w Państwowym Uniwersytecie Rolnictwa, gdzie uzyskał tytuł magistra w produkcji wina....

Więcej...

Tamar Patatishvili

Szef winiarzy w Dziale Kontroli Jakości

Tamar Patatishvili dołączyła do zespołu winiarzy MARANI w 1995 roku z bagażem 25 lat doświadczeń pracy w winnicach na różnych stanowiskach, głównie jako starszy specjalista. Jej wiedza, oddanie i zaangażowanie stały się jednymi z kluczowych czynników naszego sukcesu...

Więcej...

Mariam Zaridze

Starszy winiarz w Dziale Kontroli Jakości

Dołączyła do MARANI kilka lat po ukończeniu Uniwersytetu. Jej wyuczony zawód nie jest związany z produkcją wina. Uzyskała dyplom magistra chemii ze specjalizacją w przemyśle spożywczym...

Więcej...

Tamar Gurgenashvili

Starszy winiarz w Dziale Kontroli Jakości

Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie, została zatrudniona w MARANI, by dzielić się z nami swoją pasją do wina, którą wyniosła z rodzinnego domu, gdzie od ponad wieku produkowane są wina...

Więcej...

Dimitri Badzoshvili

Starszy winiarz w firmie Marani

Dito Badzoshvili dołączył do MARANI w 1999 roku na stanowisku pomocnika w winiarni. Pracując z wysoko wykwalifikowaną kadrą udowodnił, że jest profesjonalistą, potrafiącym nie tylko ciężko pracować, lecz również sprostać wielu technicznym zadaniom....

Więcej...

Marani 1915 Sp. z o.o.

Oficjalne przedstawicielstwo j.s.c. "Telavi Wine Cellar"

ul. Wąwozowa 23 lok. U1, 02-796 Warszawa
NIP: 5213473110 REGON: 141308036
Sąd Rejonowy dla M. St. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Numer KRS: 0000299558
Wysokość kapitału zakładowego: 50000 PLN

Zadzwoń

tel. / fax. +48 22 853 62 37
tel. kom. +48 503 154 123

ODWIEDź NAS

ul. Wąwozowa 23 lok. U1,
02-796 Warszawa

Marani